Wieczór wigilijny

Święta Bożego Narodzenia w naszej Bursie są jednym  z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku szkolnego. Kolacja Wigilijna która odbyła się 20 grudnia 2022 roku jest takim wydarzeniem. Wychowankowie przygotowywali się do niej kilka tygodni wcześniej.

Udekorowano świątecznie całą bursę. W tym roku wychowankowie klas pierwszych przygotowali program artystyczny, młodzież wykonała własnoręcznie ozdoby świąteczne i stroiki. W dniu wigilii cała rodzina Bursy wraz z Panią Dyrektor, wychowawcami i zaproszonymi gośćmi zgromadzili się w świetlicy punktualnie o godzinie 17. Świętowanie zaczęło się od wysłuchania treści przedstawienia: były to fragmenty wierszy okolicznościowych, tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe przeplatane kolędami. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor nawiązując w swoim przemówieniu do refleksji nad życiem ludzkim oraz tym co w nim najważniejsze.

Po wysłuchaniu życzeń Pani Dyrektor nadszedł bardzo ważny moment tego wieczoru, łamanie się opłatkiem z wychowawcami, kolegami i koleżankami oraz złożenie życzeń, przy których było trochę wzruszenia ale w końcu opłatek to symbol zgody.

Następnie zasiedliśmy do stołów gdzie pojawił się barszcz czerwony, pierogi, ryba, kapusta z grochem, kompot z suszu, owoce, słodycze. Jak to w Wigilię bywa nie obyło się bez kolęd, które rozbrzmiewały w całej bursie. Robiliśmy także pamiątkowe zdjęcia by mieć co wspominać i by nasze wspomnienia były tak żywe jak w dniu uroczystości.

Skip to content