Cyberbezpieczeństwo

Dnia 2 marca 2023r. w miechowskiej bursie odbyło się spotkanie z panią policjantką Lidią Kyzioł, która przeprowadziła zajęcia w zakresie profilaktyki cyberbezpieczeństwa.

Nasi podopieczni dzięki nim dowiedzieli się między innymi, jak chronić swój wizerunek w sieci oraz w jaki sposób reagować w razie pojawiającego się zagrożenia. Niepokojącym zjawiskiem jest z pewnością „hejt” i również przed tym pani Kyzioł ostrzegała naszych podopiecznych. Słowa pojawiające się w Internecie ważą podwójnie, bowiem bardzo często raz stworzony komentarz żyje już własnym życiem. W wirtualnej rzeczywistości aktywność zawsze pozostawia jakiś ślad…

Ideą spotkań było nie tylko wskazanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za które zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim przedstawienie sposobów na bezpieczne i odpowiedzialnie korzystanie z zasobów Internetu. Prelekcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem młodzieży, dla której wszak wirtualna sieć to codzienność. Pani policjantka podzieliła się również materiałami szkoleniowymi, które z pewnością będą służyć pomocą naszym wychowankom. 

 

Skip to content